Kościeliska DolinaDolina Kościeliska odległość 2 km

 

Najpopularniejsza spośród walnych dolin polskiej części Tatr Zachodnich odwiedzana jest w sezonie przez tłumy turystyów. Wokół szerokiej, szutrowej drogi wiodącej od wylotu doliny do schroniska na Małej Polanie Ornaczańskiej trudno zaznać spokoju, a i większość pobliskich, łatwych szlaków bywa często zatłoczona

 

 

 

dolina chochołowskaDolina Chochołowska odległość 2,5 km

Dolina Chochołowska jest najbardziej skrajnie na zachód położoną polską doliną tatrzańską. Jest jednocześnie najdłuższą spośród polskich dolin leżących na terenie Tatr Zachodnich i jednocześnie miejscem bardzo licznie odwiedzanym przez turystów

Wzdłuż doliny biegnie droga asfaltowa, która mniej więcej w połowie drogi na Polanę Chochołowską przechodzi w drogę szutrową. Na terenie doliny dozwolona jest jazda rowerem, a charakter drogi świetnie się do tego nadaje. Przy wejściu do doliny można wypożyczyć rower lub wsiąść do kolejki kołowej, która kursuje mniej więcej do połowy drogi na polanę.

Kkompielisko termalne oraviceompielisko termalne Oravice odległość 30 km (Słowacja) 5 Euro cały dzień

Jedno z nielicznych kąpielisk gdzie woda jest naturalnie ogrzewana z głębi ziemi. Woda ma specyficzny zapach po przez swój skład (duże ilości siarki), lecznicze źródło wskazane jest dla osób chorych na łuszczycę lub inne schorzenia skórne. Cena za wejście całodniowe 5 suro od osoby za dzień.

.

krópówkiKrupówki odległość 7 km (centrum Zakopanego)

Krupówki to jedno z najpopularniejszych miejsc Zakopanego, które stanowi raj dla wielbicieli góralskich klimatów oraz zakupów. Znajdują się tu liczne sklepy z pamiątkami, ubraniami, obuwiem, biżuterią, produktami spożywczymi i innymi artykułami, a także wiele restauracji, w których serwowane są zakopiańskie przysmaki. Mieszczą się tu również Muzeum Tatrzańskie, liczne hotele oraz neoromański kościół parafialny pw. Świętej Rodziny.

.

.

wielka-krokiew-puchar-swiata-w-skokSkocznia Wielka Krokiew odległość 10 km

Skocznia narciarska na Wielkiej Krokwi to jeden z najbardziej znanych obiektów sportowych w naszym kraju. Skocznia im. Stanisława Marusarza w Zakopanem to skocznia naturalna – położona na stoku górskim osłonięta lasami. Od 1990 roku odbywają się tutaj zawody pucharu świata w skokach narciarskich – wtedy w Zakopanem znajdziemy wielu miłośników tego sportu (trybuny mieszczą 50 tys. osób). Wielka Krokiew gościła też trzy razy mistrzostwa świata w skokach narciarskich.